Energetikai audit akár egyedi igények alapján is
A hatályos magyar szabályozás értelmében minden Magyarországon működő nagyvállalat köteles négyévente energetikai auditálást végeztetni.
Az energetikai audit mért és visszakövethető adatokra épül, emellett kiterjed az épületek vagy épületcsoportok, ipari műveletek vagy létesítmények energiafogyasztási profiljának részletes felülvizsgálatára, beleértve a szállítást is.
Az energetikai audit – amennyiben az lehetséges – a hosszú távú megtakarítások figyelembevétele érdekében életciklus-költség elemzésre épül. Ennek megfelelően az energetikai audit szolgáltatásunk kiterjed:
- az alkalmazott energiahordozók és költségeik meghatározására,
- a fogyasztási trendek meghatározására,
- az energiapazarlási pontok megkeresésére és bemutatására,
- a költséghatékonyabb energia-felhasználási módok feltárására és elemzésére, a megújuló energiaforrások alkalmazásának lehetőségére, valamint a fejlettebb üzemeltetési eljárások és esetleges új berendezések bemutatására,
- az épülethasználat módjából adódó megtakarítási potenciál vizsgálatára.
Az energetikai audit számszerűsíti az energiahatékonysági potenciált (potenciális megtakarításokat) az alábbi beavatkozási kategóriákban:
- beruházást nem igénylő (egyszerű, szemléletváltással, energiatudatossággal megvalósítható megtakarítás),
- támogatás nélkül is elvárható módon megtérülő (költségoptimális, gyorsan megtérülő beruházások),
- jelenleg csak támogatásokkal megvalósítható beruházások (költségigényes).
Az elkészült energetikai audit tartalmazza:
- az ajánlások megvalósításának lehetséges lépéseit,
- a támogatási és finanszírozási programokat – beleértve az EKR és a társasági adókedvezmények körébe vonható beruházásokat és aktuális pályázati lehetőségeket is, valamint
- egy már meglévő vagy tervezett távfűtési vagy távhűtési rendszerhez való csatlakozás lehetőségére vonatkozó tájékoztatást.
A jogszabályi előírásokon felül személyes konzultáció során feltárjuk az auditálással kapcsolatos egyedi igényeket is. Az elkészült audit eredményeit, az intézkedési javaslatokat és azok várható üzleti hatását a vállalat vezetése számára prezentáljuk, valamint a jogszabályi előírásoknak megfelelően az előírt formában a hatóság felé is jelentjük.